שירות לקוחות: 09-7411593
משלוחיםלכל הארץ
קניהמאובטחת

חותמת בעיצוב אישי - כי כל עסק הוא ייחודי

אחד המפתחות העיקריים להצלחה עסקית בימינו הוא ייחוד. בכל תחום כמעט פועל מספר רב מאוד של עסקים, וכדי לזכות ביתרון על המתחרים האחרים נדרשת לא רק איכות גבוהה אלא גם ייחודיות, ולא בכדי מושקעים סכומים משמעותיים מאוד במיתוג עסקים - תהליך שכל מטרתו הוא לבדל את העסק מהשחקנים האחרים בתחומו. 
חותמת בעיצוב אישי היא דרך אפקטיבית מאוד לחזק את הייחודיות של העסק, בלי להידרש להשקעה גבוהה מאוד, ובהתאם הצטיידות בחותמת שכזו מומלצת לכל עסק, בין אם כחלק ממיתוג כולל ובין אם כצעד שעומד בפני עצמו ומבליט את האיכויות של העסק. 

איך לעצב חותמת ייחודית? 

חותמת, במרבית המקרים, מוגבלת מבחינת שטח הפנים שלה - השטח של חותמת ממוצעת הוא בין 10 ל-25 סמ"ר, וגם חותמות גדולות יותר מגיעות ל-50 סמ"ר פחות או יותר (אמנם תיאורטית אפשר לייצר גם חותמות מעוצבות גדולות יותר, אולם כדאי לזכור שבסופו של דבר חותמת נועדה לספק תוקף למסמך כזה או אחר, למשל קבלה או חשבונית מס או הזמנת עבודה, ואם היא תהיה גדולה מדי היא תשתלט עליו ותקשה על מקבל המסמך לקרוא אותו בקלות). 
במצב שכזה מובן מאליו שחשוב מאוד להקדיש מחשבה מעמיקה לעיצוב החותמת, כדי לנצל באופן אופטימלי כל סנטימטר מרובע ולהצליח גם לשקף את הערכים שמאפיינים את העסק, גם לכלול אינפורמציה חיונית (למשל שם העסק) וגם להפגין ייחודיות. אם הרצון ליצור חותמת מעוצבת הוא במסגרת תהליך מיתוג כולל, חשוב גם שהמוטיבים הגרפיים של החותמת יהלמו את השפה העיצובית של העסק באופן כללי - הן מבחינת פונטים, הן מבחינת גוונים דומיננטיים והן מבחינת האופי באופן כללי. 
בהתאם מומלץ כאמור להקדיש תשומת לב רבה לעיצוב החותמת, ואפילו להיעזר במומחים לעיצוב גרפי. אם כאמור מדובר בתהליך מיתוג כולל, מן הסתם כבר שכרתם את שירותיו של סטודיו לעיצוב גרפי או מעצב/ת עצמאי/ת לטובת יצירת לוגו וגיבוש שפה עיצובית עבור העסק, ותכנון חותמת הוא חלק מההליך הכולל. אם אתם מעצבים בכוחות עצמכם חותמת לעסק, ניתן למצוא רעיונות ומקורות להשראה ברחבי האינטרנט וכמובן לקחת בחשבון גם את המאפיינים הספציפיים של העסק שלכם, ועוד אופציה היא להיעזר במומחים לייצור חותמות ובניסיון שלהם. 
בכל מקרה חותמת בעיצוב אישי עשויה לכלול לצד שם העסק גם טקסט קצר (מסוגנן גם מבחינת הגוון וגם מבחינת הפונט), לוגו ו/או מוטיב גרפי אחר - ועוד המלצה היא לא לחשוש מיצירתיות ומתכנון חותמת יוצאת דופן. 

היתרונות של חותמות בעיצוב אישי 

חותמת אמנם לא מושכת תשומת לב כמו שלט פרסום גדול, אבל כבר אמר מי שאמר (וצוטט אינספור פעמים) שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים, ובסופו של דבר גם חותמת על מסמך כזה או אחר משפיעה על האופן שבו העסק שלכם נתפש ע"י לקוחות כמו גם ספקים, ובכלל. חותמת מעוצבת מקנה לכם תדמית של עסק ייחודי, שמשקיע גם בפריטים הלכאורה שוליים, ובסך הכל אתם מושכים אליכם תשומת לב רצויה ומרשימים מאוד את כל מי שבא אתכם במגע. 

על מה עוד חשוב להקפיד כשמזמינים חותמת מעוצבת לעסק? 

כשמזמינים חותמת מעוצבת לעסק באופן טבעי העיצוב הוא זה שמושך את מרבית תשומת הלב, אבל במקביל חשוב מאוד להקפיד גם על האיכות של החותמת - גם החותמת המעוצבת ביותר והיפה ביותר לא תוכל ליצור את הרושם המיוחל אם היא אינה איכותית (למשל נראית דהויה, או שהדיו נמרח). עוד דגש הוא על עמידות, כך שאותה חותמת לעסק בעיצוב אישי תשרת אתכם במשך שנים רבות ותוביל תמיד להערכה רבה כלפיכם. להזמנה לחצו כאן!


הצטרפו למועדון הלקוחות שלנו

וקבלו עדכונים על המוצרים החדשים באתר