שירות לקוחות: 09-7411593
משלוחיםלכל הארץ
קניהמאובטחת

האם יש דבר כזה "יותר מדיי חותמות לעסק" בכלל?

אם נסתכל על מכלול העסקים הפועלים בארץ, נראה כי מדובר במספר עצום של סגנונות, בענפים ובתחומים שונים. יש עסקים שעוסקים בייצור ויש כאלה שעוסקים במתן שירותים. יש חנויות ומוסכים וסדנאות ועסקים מקומיים קטנים או תאגידים גדולים וחברות רב לאומיות. לכל אותם העסקים, כמעט ללא יוצא מן הכלל, נחוצות חותמות. יש עסקים המזמינים חותמת לעסק מן הסוג הרגיל ויש כאלה שמעדיפים דגמים בעיצוב אישי, שהותאמו במיוחד. כמה צריך להזמין, בעצם? האם ניתן להזמין יותר מדי או ש"כל המרבה הרי זה משובח"? 


למה משמשות חותמות?לפני שנוכל לענות על השאלה האם יש דבר כזה, כמו חותמת לעסק שהיא מיותרת, חשוב להבין מה בעצם הן משמשות? מדוע בכלל כל אותם העסקים נדרשים להן? אם נשאל פקידים, מנהלים, בעלי עסקים, נראה כי חותמות משמשות לכמה שימושים מרכזיים. באמצעותן, למשל, דואגים עסקים גדולים שכל תשלום גדול, בשיק, יעבור דרך גורם המוסמך לכך. מנהל או בכיר, איש כספים של העסק או מורשה חתימה יחתום בחתימת ידו ויצרף גם החתמה רשמית. אך לא רק לביצוע תשלומים גדולים נעשה שימוש בחותמת. 


יש עסקים המזמינים עיצוב חותמות אישי גם מטעמים שווקיים, תדמיתיים ומטעמי מיתוג. מסמכים עסקיים המועברים לגורמי חוץ, הצעות מחיר ללקוחות, מסמכים כגון הזמנת עבודה, חשבוניות, קבלות וכיוצא בזה – כולם מוחתמים על מנת להעיד על אותנטיות. תוך כדי כך מקבל העסק נראות מקצועית ומכובדת. 


חותמת לעסק – חיוני לכל דרגות הניהולבין אם אתם משתמשים בחותמת רגילה ובין אם בעסק שלכם נהוג להשתמש במשהו יותר מתוחכם, חותמת בעיצוב אישי, כמה חותמות תצטרכו? כמובן, זו שאלה הנשענת על גודל העסק ועל סוג העסק. אבל באופן כללי, אין ספק שכל מי שנושא בעמדת מפתח ועל מי שנושא בתפקיד ניהולי יצטרך בשלב זה או אחר שתהיה בהישג יד חותמת באיכות גבוהה. אם זהו עסק קטן, ובו מנהל אחד ושני עובדים, הרי שלכל הפחות המנהל עצמו יצטרך חותמת. אם זוהי חברה בינונית, ובה עשרות עובדים ועשרה מנהלים, חלקם בכירים וחלקם זוטרים, הרי שעשרה לפחות תהיינה נדרשות. חותמת לעסק לכל מנהל, ללא יוצא מן הכלל. אפילו אם ישנו מנהל שלא יבצע החתמות שונות על בסיס יומי, הרי שמפעם לפעם יהיה צורך בכך. 


הן דרושות גם לעובדיםאמנם חותמות דרושות ללא ספק למנהלים, למנכ"ל, לסמנכ"ל, למנהלי שיווק ומכירות, למנהלי ייצור ולמנהלים נוספים בדרגות הביניים, אבל חותמת לעסק לא נדרשת אך ורק לבעלי תפקיד ניהולי. עובדים מן השורה, בתפקידים שונים, עשויים להידרש גם הם לכל מיני חותמות, בהתאם לתפקיד ולמשימות. למשל, אנשי כספים, עובדים ששולחים דיוור ללקוחות או מתעסקים בהפקת דוחות ומסמכים. ישנן חברות שבהן, כאשר מנהל לא נמצא, חותם בשמו על מסמכים שונים בעל תפקיד זוטר יותר. גם כחלק מניהול משרד או מחסן יש צורך להחתים מסמכים, כך שגם עובדי לוגיסטיקה ופקידים עשויים להידרש לחותמת אחת לפחות לכל אחד. 


אם נרצה לסכם, הרי שלא ניתן לומר שכל העסקים ישתמשו באותו מספר של חותמות, וככל שהחברה גדולה יותר, כך מספרן יהיה רב יותר. עם זאת, אין ספק שלא שכדאי שרק לבעל העסק ולמקורביו או רק למנהלים הבכירים יהיו חותמות בהישג יד. ללא ספק, מומלץ כי גם לעובדים פחות בכירים, עובדים מן השורה, מורשי חתימה, לפקידים שונים ואחרים תהיה חותמת בהישג יד. כך מנהלים חברה מסודרת ובנוסף – יש בכך כדי ליצור רושם של חברה גדולה ורצינית מאוד.


הצטרפו למועדון הלקוחות שלנו

וקבלו עדכונים על המוצרים החדשים באתר