שירות לקוחות: 09-7411593
משלוחיםלכל הארץ
קניהמאובטחת

הזמנת פנקסי חשבוניות

הזמנת פנקסי חשבוניות - חשוב שתדעו!

 

הזמנת פנקסי חשבוניות היא אחת מאותן משימות אדמיניסטרטיביות שבפניהן עומד כל עסק פעם בתקופה מסוימת. אי אפשר לייחס למטלה זו התלהבות אדירה או התרוממות רוח, כפי שאנחנו יכולים לייחס למשימות עסקיות אחרות. אולם, יחד עם זאת, מאחר ומדובר במסמך חשבונאי המועבר לרשויות המס ועלול לסבך אתכם, במידה והוא אינו נושא את הפרטים המתאימים או את כל הפרטים הנדרשים, חשוב להקפיד ולהקדיש למשימה זו את תשומת הלב וכובד הראש ההולמים אותה ולא להיסחף אחר פרסומים קוסמים ומפתים המציעים לכם אך ורק פנקסי חשבוניות בזול. כאשר מדברים על פנקסי חשבוניות, מחיר הוא רק אחד מהשיקולים אותם יש לקחת בחשבון. מה עוד חשוב? על מה אסור לכם לוותר? מיד נפרט זאת בהמשך.

ליצירת קשר

פנקסי חשבוניות - הסוגים השונים הקיימים וההבדלים ביניהם 

ככלל, ניתן לחלק את סוגי פנקסי חשבוניות לשלושה סוגי מסמכים עיקריים:

  • חשבונית עסקה / דרישת תשלום - החוק פוטר את העוסקים הפטורים מהגשת חשבונית מס ללקוחותיהם. תחת זאת, באפשרותם להגיש חשבונית עסקה, אשר, מבחינת הלקוח, מהווה אמצעי להוכחת תוקפה של העסקה שהתקיימה בינם לבין בית העסק. עוסקים פטורים אינם מחויבים בהדפסת פנקסי חשבוניות מיוחדים, אלא יכולים להסתפק בהדפסת מסמך מסודר המכיל את כל הפרטים הנדרשים. עוסקים מורשים אף הם רשאים להוציא חשבונית עסקה, שעבורם, בשל אי היותה מסמך חשבונאי, יש לה יתרונות על פני חשבונית מס או חשבונית מס קבלה.

  • חשבונית מס - מסמך חשבונאי מחייב, אותו מחויבים להוציא חברות רשומות ועוסקים מורשים. הוצאת חשבונית מס מחייבת את בעל העסק לדווח על ביצועה של העסקה ולהעביר את המע"מ הכרך בה לרשויות המס במועד הדיווח הקרוב להוצאתה. זוכרים שהזכרנו את החיסרון שלה מול חשבונית עסקה המופקת טרם קבלת התשלום? ובכן, בנקודה זו הוא מגיע לידי ביטוי.

  • חשבונית מס - קבלה - מסמך חשבונאי משולב המופק על ידי חברות רשומות ועוסקים מורשים בעת קבלת תשלום. בעוד שכל בעל עסק (עוסק פטור ועוסק מורשה) חייב בהפקת קבלה עם קבלת התשלום, שילובה של חשבונית המס במסמך מייחד אותה לשימושם של העוסקים המורשים בזמן קבלת התשלום. יש לשים לב ולא להיות לארג'ים מידי ולא להפיק את המסמך הזה בטרם התשלום בוצע, מאחר ולמרות השילוב עם חשבונית המס, מדובר באישור על תשלום. כך שאם לא קיבלתם את התשלום, אין לכם שום סיבה להפיק מסמך חשבונאי כזה.

 

עוסקים מורשים? עוסקים פטורים?

הזמנת פנקסי חשבוניות מחייבת שימת לב ועבודה מול אנשי מקצוע קפדניים!

אנחנו, בחברת לייזר מכוני העתקות בע"מ, עומדים לרשותכם לצורך כך!

 


הצטרפו למועדון הלקוחות שלנו

וקבלו עדכונים על המוצרים החדשים באתר