שירות לקוחות: 09-7411593
משלוחיםלכל הארץ
קניהמאובטחת

כל מה שניתן לעשות באמצעות קאפה

החומר שנקרא קאפה הפך בשנים האחרונות למושג רווח למדי בקרב מביני דבר, אך מסתבר כי עדיין רב הבלבול בנושא זה. יש כאלה הסבורים בטעות כי מדובר למעשה בקנבס או בתצורה מתקדמת יותר של קנבס, אך לא כך הוא. מדובר למעשה בחומר אחר לחלוטין, הגם כי כיום הוא לפעמים עשוי להוות חלופה. על שני החומרים הללו ניתן לבצע הדפסות, בזכות העובדה כי יש בנמצא מכונות הדפסה מתקדמות, שיכולות להדפיס הן על בדים והן על חומרים קשיחים. אז אם מתחשק לכם להבין באמת מהי הדפסה על קאפה ומהו באמת החומר הזה, מה ניתן לעשות באמצעותו ומדוע הוא הפך נפוץ כל כך, הצטרפו אלינו בואו נצא לדרך.

 

קאפה, מה זה בעצם

 

ראשית לכל, נבהיר באופן שלא משתמע לשתי פנים כי קאפה זה לא קנבס ולהפך. הקנבס, שכבודו במקומו מונח, הנו בד המשמש בין היתר לציורים והדפסים וניתן למתוח אותו על מסגרת עץ. לעומת זאת, הקאפה הינו חומר שונה, קשיח, דחוס ועם זאת, גם קל משקל (אך לא ניתן למתיחה). זהו חומר דחוס, מעין קלקל שהוקצף ואשר שטח הפנים שלו אחיד וחלק למגע. את החומר הזה ניתן לייצר בכל עובי רצוי, אך יש בנמצא עוביים סטנדרטיים ומקובלים. את הלוחות ניתן לחתוך באמצעות מכונת חיתוך לכל גודל רצוי. ניתן להשתמש בלוח עשוי חומר זה בתור תשתית להדפסה והוא גם משמש לכל מיני מלאכות יצירה.

 

תמונות ושלטים מרהיבים, בכל הגדלים

 

אחד השימושים המרהיבים ביותר שניתן לבצע באמצעות קאפה הינו הדפסה. לייזר קופי, מכון העתקות מתקדם מסוגל לבצע הדפסות על גבי לוחות חתוכים, בגדלים שונים ולפי הצורך. שימוש אפשרי נוסף הינו יצירת שלטים מרהיבים, המתבטאים בסגנון יוקרתי הרבה יותר ביחס להדפסות על גבי נייר רגיל.

יש להבין כי אשר מבצעים הדפסה על גבי קאפה מתוך מטרה ליצור תמונה מקבלים תוצר עבה, תלת ממדי באופיו. העובדה כי אותה תמונה בולטת מקו הקיר מאפשרת לוותר על יצירת מסגרת לתמונה בלי לוותר על חזות ייחודית. ניתן להדפיס את התמונה במרכז הלוח, כך שמבחינה וויזואלית דומה כי מדובר בתמונה ממוסגרת. בזכות עלויות ההדפסה הנוחות, אפשר לייצר מספר גדול של תמונות ללא כל קושי. עם זאת, בזכות הדפוס הדיגיטלי, אפשר להדפיס גם תמונה אחת, אם רוצים תמונה ייחודית בודדת.

ולא רק תמונות רצויות, בעלות אספקט אומנותי או עיצובי כשלעצמו ניתן להדפיס באופן זה. עבור עסקים שמכירים את ערכו של המיתוג, ניתן בדרך זאת למתג משרד. ניתן להזמין את שלטי הקאפה הגדולים שעליהם מתנוססים לוגואים או סלוגנים. ניתן להכין עיצובים מהווי העסק וגם שילוט למטרות הדרכה או ליצירת תרבות ארגונית מגובשת. השימוש נפוץ כיום לא רק במשרדי פרסום או מיתוג אלא גם בחברות הייטק, במשרדי תיווך, בקליניקות ובכל מקום שבו רוצים להשקיע בעיצוב, עם תוצאות מרהיבות ובמחיר נוח.

 

יצירה, עיצוב, הדבקה

 

על גבי הקפאה ניתן ליישם גם כל מיני הדבקות וכך להפוך את הלוח המוקצף לכדי יצירת אומנות או מלאכת יד מרשימה. זאת ועוד, ניתן לראות כי מדובר גם בחומר גלם אידיאלי לכנסים ולתצוגות. במידה ולא רוצים להדפיס באופן ישיר על הלוח המוקצף, ניתן לבצע גם הדבקה של פוסטרים או נייר מכל סוג וגודל.

לסיכום, ראינו כי גם אם קנבס משמש כחומר שעל גבו ניתן ליצור אומנות או הדפסות, קאפה זה משהו נפרד ושונה אף כי לעיתים השימוש עשוי לחפוף. זהו חומר המתאים ליצירה, אומנות, עיצוב פנים, תמונות ושלטים.


הצטרפו למועדון הלקוחות שלנו

וקבלו עדכונים על המוצרים החדשים באתר