שירות לקוחות: 09-7411593
משלוחיםלכל הארץ
קניהמאובטחת

אילו סוגים של שירות כריכה קיימים?

צריכים לכרוך עבודה שהכנתם במסגרת הלימודים ורוצים כריכה שהעטיפה תהיה גם איכותית וגם לא יקרה יתר על המידה? מחפשים כריכות לחוברות או ספרים מקצועיים כך שישדרו רושם רציני ומוקפד? יצרתם אלבום תמונות כמתנה, ואתם רוצים לכרוך אותו כך שעוד לפני שמקבלי המתנה יפתחו אותה הם יתרגשו? זקוקים לכריכת ספר מחזור או כל תוכן יקר ערך אחר? מכון העתקות לייזר קופי מתמחים בכריכות מכל הסוגים - נשמח להעמיד לרשותכם את הניסיון הרב שצברנו בתחום ואת הציוד המתקדם שלנו, ולספק לתוכן שלכם מעטפת שתכבד אותו ואתכם. 

 

הסוגים השונים של הכריכות

ישנם סוגים שונים של כריכות, ובפרט נהוג להבחין בין כריכה בדבק חם לבין כזו שמתבצעת באמצעות ספירלה או סיכות. כריכות בדבק חם, שנקראות גם כריכות בחום, נחלקות לשני תת סוגים: כריכות רכות וכריכות קשות. 

 

כריכות רכות

כריכות רכות בדבק חם מתאימות לכל סוגי הספרים והחוברות, והיתרון העיקרי שלהן הוא העלות הנוחה (ובפרט ביחס לכריכות קשות). עוד כדאי לדעת כי כריכות רכות הינן עמידות מאוד, ובפרט אם בוצעו במקום מקצועי שמקפיד על עבודה איכותית עם ציוד משוכלל ועם דבק מתאים, וכי החזות שלהן מבטיחה אסתטיקה שובת לב. כמו כן השימוש בחוברות ובספרים בעלי כריכה רכה נוח מאוד. 

 

כריכות קשות

כריכות קשות מתאימות גם כן לכל סוגי החוברות והספרים ובפרט כדאי להשתמש באופציה זו כשנדרשת חזות מהודרת במיוחד. תהליך כריכת ספר בדרך זו כולל הדפסת דף במשקל 170 גרם, ציפויו בלמינציה (מבריקה או מט, בהתאם לאופי הספר והעדפות הלקוח), עטיפתו בנייר קרטון קשיח ואז חיבורו אל הדפים של הספר עצמו. 
עוד כדאי לדעת כי ישנו סוג ייחודי של כריכות קשות שעבורן החיבור של הדפים לא מושג עם דבק חם אלא באמצעות תפירת הדפים. ספרים שנכרכו בדרך זו ניתן לפתוח ב-180 מעלות, אולם יש לקחת בחשבון שהדבר מייקר משמעותית את העלות. 

 

כריכת ספירלה

אופציה שמתאימה בשביל הדפסות לסטודנטים, קטלוגים, חוברות הדרכה וכו'. היתרון העיקרי הוא פשטות העבודה ועלותה הנמוכה, אם כי החזות של כריכות ספירלה נחשבת לפחות מרשימה. כשבוחרים בכריכת ספירלה חשוב במיוחד להקפיד על עבודה מקצועית, וזאת על-מנת שהספירלה אכן תשמר את כל דפי החוברת או העבודה והם לא ייצאו ממנה לאחר זמן קצר. 
ניתן לבצע כריכות ספירלה עם ספירלות פלסטיק או ברזל, ובחירה נוספת היא בין כריכות קשות (שמסייעות להגן על הספר או החוברת, ומתאימות למשל לספרי בישול שבהם הספירלה מאפשרת דפדוף נוח במיוחד והשארת הספר פתוח על מתכון שאותו רוצים להוציא לפועל) לבין כריכות רכות.

 

כריכת סיכות

כריכת סיכות כוללת הדפסת כל דפי החוברת על גיליון נייר אחד, שלאחר מכן עובר קיפול בדיוק באמצע - ובשלב האחרון מהדקים את הדפים באמצעות סיכות, בדומה לעיתון. כריכה זו מתאימה לחוברות פשוטות יחסית, לספרי הדרכה שלא כוללים מספר רב של עמודים, לקטלוגים וכו'. לכריכת סיכות שני יתרונות משמעותיים: מחיר זול ואפשרות להדפיס כמות גדולה מאוד של עותקים בזמן קצר, ובמיוחד אם עובדים עם מכונות משוכללות כמו אלה שתמצאו אצל מכון העתקותלייזר קופי. 

לצפיה בשירות לחצו כאן!

ניסיון של עשרות שנים = כריכה מושלמת

בנוסף לחשיבות הרבה של איכות הציוד באמצעותו מבצעים את כריכת הספרים, החוברות, הקטלוגים, עבודות הסטודנטים וכו', ישנה חשיבות רבה גם לניסיון. הסיבה לכך היא שלכל ספר/ חוברת/ קטלוג ישנה אופציה אידיאלית אחרת מבין סוגי הכריכות השונים, ורק התאמה מלאה בין אופי הספר, מספר העמודים שבו, סוג הנייר שעליו הוא מודפס ופרמטרים נוספים לבין הכריכה שנבחרת עבורו תוביל לתוצאה המושלמת. 
אנחנו בלייזר מכוני העתקות מבצעים כריכות, כמו גם מגוון רחב של עבודות דפוס אחרות, מאז 1987 - ובהתאם צברנו ניסיון רב כך שאנחנו יכולים להבטיח (ולקיים!) כריכות איכותיות לכל צורך שהוא.


הצטרפו למועדון הלקוחות שלנו

וקבלו עדכונים על המוצרים החדשים באתר