שירות לקוחות: 09-7411593
משלוחיםלכל הארץ
קניהמאובטחת

פנקסי חשבוניות מס קבלה

הדפסת פנקסי קבלות - האם היא הכרח לכל עסק?

 

הדפסת פנקסי קבלות היא אחת מאותן משימות בסיסיות אותן מבצע כל בית עסק, מיום היווסדו ועד ליום סגירתו, חס וחלילה. בעוד שחברות בע"מ ועוסקים מורשים רואים בכך חלק מהמציאות העסקית שלהם, ואף רואים בהדפסת פנקסי חשבוניות/וקבלות עניין מובן מאליו, לעוסקים הפטורים עלולה להיות בעיה רעיונית עקרונית עם העניין, מה גם שעלול לצוץ אצלם בלבול-מה, בגלל שהם אינם מחויבים בהוצאת פנקסי חשבוניות מס או פנקסי חשבוניות מס קבלה. אם כך, בואו ונעשה סדר בעניין - מי מחויב בהוצאת פנקס חשבונית מס קבלה, מי מחויב בהדפסת פנקסי קבלות ומי יכול להסתפק בהוצאת חשבונית עסקה בלבד?

ליצירת קשר

הדפסת פנקסי קבלות - מי זקוק לה?

החוק הישראלי קובע כי כל תקבול ותקבול מחויב בהוצאתן של קבלות, המועברות לרשויות המס, בהתאם לדרישותיו של החוק. כך שחוק זה חל על כל עוסק פטור או מורשה ואף על חברות בע"מ וכל אחד מהם צריך פנקס קבלה. בנוגע לחשבוניות מס וחשבונית מס קבלה, המצב מורכב מעט יותר. עוסקים פטורים אכן פטורים מהוצאת חשבונית מס על הווריאציות השונות שלה (כן, גם תחת השילוב חשבונית מס קבלה), אולם, על מנת לייצג עסק שבוצעה בתקבול עתידי, עליהם להוציא מסמך עסקי שהוא אינו מסמך חשבונאי (ולכן, אינו מועבר לרשויות המס) ובאמצעותו, לבסס את דרישת התשלום עבור המוצר שסופק או השירות שניתן. מסמך זה קרוי חשבונית עסקה או דרישת תשלום. עם קבלת התשלום, יקבל הלקוח לידיו קבלה, שעליו מצוין מספרה של חשבונית העסקה שבגינה ניתן התשלום. עוסקים מורשים וחברות מחויבים בהוצאת חשבונית מס, כאשר במקרים בהם הדרישה לתשלום והתקבול מבוצעים יחד, הם יכולים להוציא חשבונית מס קבלה. במקרים בהם קיים פער זמן בין שני האירועים הללו (דרישת התשלום והתשלום-עצמו) תחולק הוצאת המסמכים לשניים, ותחילה תוצא חשבונית מס, ורק לאחר ביצוע התקבול, יקבל הלקוח את הקבלה עבור התשלום לידיו. 

בכל הנוגע לעניין פנקסי קבלות, מחיר הוא נגזרת של סוג פנקס הקבלות, ההדפסה עליו, כמות הפרטים המופעים בכל קבלה ועד כהנה וכהנה נתונים, שהם יהיו אלה שיקבעו את עלות פנקס הקבלות לבעל העסק. תמחור חשבוניות עסקה וחשבונית מס (על כל הוואריאציות שלה) דומה, ואף הוא מהווה תחשיב המורכב מנתונים רבים.

 

מתכוננים להדפסת פנקסים מכל סוג שהוא?

אנשי המקצוע של חברת לייזר מכוני העתקות בע"מ, עומדים לרשותכם, ואיתם אף מעמידים הניסיון והידע המקצועי רב השנים שלנו. זאת, כשהמטרה היא לצייד אתכם בכל הנדרש לכם, אבל אך ורק בו, ולא מעבר לכך!

 


הצטרפו למועדון הלקוחות שלנו

וקבלו עדכונים על המוצרים החדשים באתר