שירות לקוחות: 09-7411593
משלוחיםלכל הארץ
קניהמאובטחת

פנקסי חשבוניות עוסק פטור

פנקס חשבוניות עוסק פטור? האם יש בו צורך בכלל?

 

עוסקים פטורים, לרוב, הם פרילנסרים או אנשים שלא מזמן יצאו מעבדות לחירות, מהיותם עובדים שכירים לעצמאות עסקית. במרבית המקרים מדובר בעסק שזה עתה עושה את צעדיו הראשונים, ולרוב, עושה אותם בעצמו, ללא ליווי של איש מקצוע בתחום הפיננסי, בעיקר בשל החוסר בתקציב. לכן, מובנים לגמרי התהייה וחוסר הוודאות הנוגעים לצרכים האדמיניסטרטיביים של העסק החדש ובעליו המהוסס. האם הפקת פנקס חשבוניות עוסק פטור הינה כורח המציאות, במיוחד בזמן שבו העסק זקוק לכל פרוטה שברשותו? האם פנקסי חשבוניות עוסק פטור הם דבר שהעסק שעדיין אינו מכניס אינו יכול להסתדר בלעדיו? האם נדרשים פנקסים לעוסק פטור - ולא רק פנקסי קבלות, אלא גם פנקסי חשבוניות?

ליצירת קשר

פנקס חשבוניות עוסק פטור?

החוק הישראלי קובע כי הוצאת קבלה נדרשת בכל תקבול, בין אם אתם עוסקים מורשים או עוסקים פטורים, אבל, בעוד החוק מחייב מתן קבלה בכל רכישה, הוא אינו מחייב הוצאת חשבונית מס בכל רכישה כזו - חשבוניות מס נדרשות רק עבור עסקאות המבוצעות על ידי חברות או עוסקים מורשים. עוסקים פטורים מסתפקים בהוצאת חשבונית עסקה (או "דרישת תשלום", בשמה השני). חשבונית עסקה, בניגוד לחשבונית מס - קבלה או לחשבונית מס, אינה מסמך חשבונאי, אם כי, הוצאתה של חשבונית עסקה כזו טרם קבלת התקבול מחייבת את רישום מספרה על גבי הקבלה שמופקת בהמשך. אם כך, פנקסים לעוסק פטור אינם כוללים חשבוניות מס או חשבוניות מס - קבלות, אלא רק את פנקסי חשבוניות העסקה האופציונאליות ואת פנקסי הקבלות בהן מחויב עוסק על פי חוק. 

מה חשוב לדעת על חשבוניות עסקה?

הנה מספר דברים שרצוי שתדעו על חשבוניות עסקה:

  • חשבונית העסקה היא מסמך אשר מתעד את דרישת התשלום שמקורה בעסקה שבוצעה מול הלקוח.
  • חשבונית עסקה מטרתה תיעוד, והיא משמשת את הלקוחות לצורך הוכחה שהעסקה אכן בוצעה. מאידך, מבחינתו של בעל העסק מדובר בדרישת תשלום עבור המוצר או השירות.
  • חוקית, את חשבוניות העסקה רשאים העוסקים הפטורים להפיק באופן חופשי (כן, אפילו במסמך word) וזאת, כל עוד הניסוח בהן הוא קריא ונהיר. למרות זאת, אין צורך לציין כי פנקס קבלות מודפס ומסודר מותיר על הלקוחות רושם של עסק רציני בהרבה יותר.
  • הוצאת חשבוניות עסקה אינה מחויבת בדיווח לרשויות המס או בתשלום המע"מ. העברת תשלום המע"מ וחובת הדיווח חלה רק על המחויבים בהוצאת חשבונית מס ומתחילה לאחר הוצאתה של חשבונית המס.

 

עוסקים פטורים בתחילת דרככם,

עדיין לא יודעים בדיוק איזה מסמכים אתם צריכים?

בחברת לייזר מכוני העתקות בע"מ עומדים לרשותכם בייעוץ ובהכוונה!


הצטרפו למועדון הלקוחות שלנו

וקבלו עדכונים על המוצרים החדשים באתר