שירות לקוחות: 09-7411593
משלוחיםלכל הארץ
קניהמאובטחת

פנקסי קבלות לעוסק פטור

עוסק פטור? פנקס קבלות הוא הציוד הראשון לו אתה זקוק!

 

עבור עוסק פטור פנקס קבלות אינו מובן מאליו, כפי שהוא עבור חברה בע"מ, או אפילו עבור עוסק המחויב בתשלום מע"מ. לעיתים קרובות, פנקסי קבלות לעוסק פטור נראים כמו משהו שהוא אינו חובה, המלצה בלבד, ואולי, אפילו, קרוב מאד להקמת העסק, מוגדר כ"מותרות" עבור עסק קטן בתחילת דרכו. בעיקר בשלב שבו ההכנסות המדשדשות עדיין אינן נראות האופק, אבל ההוצאות ההכרחיות (שכבודן במקומן מונח) כבר הולכות ונערמות וסוחטות את התקציב הזעום עד תום. 

ליצירת קשר

מדוע, בעצם, צריך עוסק פטור פנקס קבלות?

החוק קובע כי כל תקבול מחויב בהוצאת קבלה, המועברת לרשויות המס, בהתאם לדרישת החוק. אותו "פטור" המופיע בתיאור מצבו של העוסק הפטור, מורה על הפטור שלו מחיוב בתשלום המע"מ. עד לפני שנים לא רבות, כונה העוסק הפטור "עוסק זעיר" וכך, לא היה מקום לספק ממה בדיוק פטור אותו עוסק. אולם, מאז הכנסת התואר "עוסק פטור" ללקסיקון הפיננסי-עסקי שלנו, חל בלבול מה בעניין, ואף, בטעות, לעיתים, נהוג לחשוב, כי פנקס קבלה לעוסק פטור הינו אופציונאלי בלבד. לאחר שהבהרנו את עניין פנקס קבלה עוסק פטור, נוכל להמשיך הלאה בהסבר שלנו הנוגע לפרטים אותם צריכים להכיל פנקסי קבלות עוסק פטור.

אילו פרטים צריכים להכיל פנקסי קבלות עוסק פטור?

הנה מספר דברים שאתם חייבים לדעת על פנקסי קבלות לעוסק פטור:

  • עוסקים פטורים (וזאת, בניגוד לעוסקים המורשים) אינם מחויבים בהדפסת פנקסי קבלות מיוחדים לעסק שלהם, אלא רשאים להשתמש בפנקסי קבלות סטנדרטיים. יחד עם זאת, אין ספק שפנקס קבלות מודפס משלכם עושה רושם רציני הרבה יותר.

  • על הקבלות בפנקס להיות ממוספרות ורציפות במספורן.

  • לכל קבלה בפנקס חייב להיות לפחות העתק אחד (עם עדיפות לשני העתקים), אשר חובה לשמור אותו בצורה מסודרת.

  • שם העסק המופיע על הקבלה חייב להתאים באופן מדויק לשמו של העסק כפי שהוא מופיע בתעודת עוסק אשר התקבלה ממע"מ בזמן פתיחת תיק. וכאן, כמובן המקום להזכיר שוב כי אין לקבל שום תקבול לפני סיום הליך פתיחת תיק העוסק במע"מ!

  • בעת מילוי קבלה יש לציין את מספר העוסק, שמו של המשלם, מהות התקבול ופרטיו, תאריך הוצאת הקבלה וחתימה / חותמת.

  • כאשר מוציאים חשבונית עסקה (או כפי שהיא מכונה אצל עוסק פטור - דרישת תשלום) זה יתבצע מפנקס נוסף שספרורו שונה. הוצאת חשבונית עסקה לפני קבלת תקבול מחייבת רישום מספר חשבונית העסקה על גבי הקבלה.

  • כל תקבול כספי מחייב בהוצאת קבלה, תוך הקפדה על חובה רציפות תאריכי התקבולים. דילוג על קבלה רציפה מחייבת רישום "מבוטל" על קבלת המקור ושמירתה.

  • את מקור הקבלה (מפנקס או קופה רושמת) יש למסור לידי הלקוח. במידה והלקוח, מסיבה כלשהי, לא לקח את המקור, יש לזרוק ולא לשמור אותו.

 

מבולבלים?
לא בטוחים בדיוק מה אתם צריכים?

בחברת לייזר מכוני העתקות בע"מ עומדים לרשותכם!


הצטרפו למועדון הלקוחות שלנו

וקבלו עדכונים על המוצרים החדשים באתר