שירות לקוחות: 09-7411593
משלוחיםלכל הארץ
קניהמאובטחת

ציוד אומנות - על איכות של אילו כלים אפשר להתפשר ועל אילו לא כדאי?

בין אלה שעוסקים באומנות ניתן למצוא ציירים, פסלים ואומנים רב תחומיים מקצועיים לצד חובבים. ציוד אומנות עשוי להידרש לסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה מחד אך גם לתלמידי בתי הספר מאידך. להלן נראה על איכותם של אילו כלים אפשר להתפשר ועל אילו זה לא יהיה כדאי. 

ציוד אומנות – על מה נצייר היום?

אומנות שבה עוסקים רבים, הן בהקשר המקצועי והן בהקשר הבלתי מקצועי הינה הציור. ללא ספק ציוד אומנות מרכזי ביותר הינו אותם החומרים שעליהם מציירים. אנו אומרים חומרים ולא דפי נייר, למשל, שכן חנות אומנות יכולה להציע גם כלים חיוניים שאינם רק צבעים או עפרונות לרישום אלא גם בדי ציור. 
בדים לציור שעל איכותם בשום פנים לא כדאי להתפשר יהיו בדי קנבס. בדים כאלה נדרשים לאומנים מקצועיים, לסטודנטים לאומנות במוסדות להשכלה גבוה, לסטודנטים לעיצוב וכן לחובבים ברמה גבוהה. אמנים רציניים, בלתי מתפשרים, לא יוותרו על בד קנבס המתוח על גבי מסגרת עץ. למותר לציין כי לא רק בד קנבס משמש לצורך ציור. יש בנמצא גם פנקסים, דפדפות או בלוקים מיוחדים שעליהם ניתן לצייר. 
כאשר מדובר ברישום טיוטות, למשל, אפשר להתפשר על איכות הנייר. במידה ומכינים תיק עבודות שכולל ציורים או איורים – כאן לא כדאי להתפשר. על מנת שהציורים יעניקו את הרושם הרצוי בבתי ספר לאומנות, אצל מעסיקים או לקוחות (כאשר מדובר במשרדי פרסום או חברות לגרפיקה), כדאי להשקיע יותר – בדפים איכותיים לציור ולרישום. כדאי להוסיף ולומר שאם דרושים דפים לציור בצבעים שונים – כגון צבעי מים או אקריליק, כדאי לבחור בבלוקים איכותיים המתאימים לכך במיוחד. 

עפרונות, צבעים וטושים

לא רק בד קנבס או דפדפות או בלוקים לציוד מהווים ציוד אומנות הכרחי. יש צורך לרכוש גם צבעים, עפרונות, טושים וכיוצא בזה. אם מדובר ברישומים שאדם מבצע להנאתו, אין כל בעיה לבחור בעפרונות רגילים וכאשר מציירים למען הכיף בלבד, צבעים פשוטים וטושים לא ממותגים יכולים להספיק. יחד עם זאת, אם רוצים איורים וציורים ברמה גבוהה, כחובבים או כמקצועיים, הרי שהתמונה משתנה. 
באיכותם של עפרונות לרישום או צבעי פחם אסור לזלזל. יש בנמצא פחם מיוחד לרישום וכדי לאפשר עבודה נוחה במיוחד ניתן לרכוש בדרגות שונות של רכות או קושי. בהשקעה לא רבה במיוחד ניתן למצוא עפרונות רישום טובים מאוד המבוססים על גרפיט. בחנויות מתמחות כגון ארטא ניתן למצוא גם צבעי פסטל באיכויות שונות. עבור תלמידי בתי הספר, שאינם לומדים במגמת אומנות, גם הצבעים הרגילים יעשו את העבודה. עבור המקצוענים יש בנמצא סטים של צבעי פסטל איכותיים, כאשר מספר הגוונים בתוך כל סט גדול בהרבה מהמקובל. 

לפעמים אפשר להתפשר

יש עוד מגוון רחב של פריטי ציוד אומנות שיכולים לשמש תלמידים, סטודנטים, חובבים, יוצרים, גרפיקאים או אמנים. כאשר יוצרים באומנות רב תחומית, אם יש צורך בחומרי הדבקות, הרי שלצד דבק איכותי שלא יאבד את אחיזתו ניתן למצוא גם אקדחי דבק ייעודיים. לאומנים ויוצרים כדאי להחזיק בהישג יד מנקב ניטים איכות וסכיני חיתוך, אך הם בהחלט לא חייבים להיות היקרים ביותר. 
ציירים מקצועיים יוכלו להיעזר בצבת מיוחדת למתיחת בדי ציור איכותי, אך מכחולים לצרכי תרגול בהחלט יכולים להיות מאיכות בינונית. ובמה עוד ניתן להתפשר? למשל, לא חייבים לרכוש מחקים באיכות הגבוהה ביותר. חומרי יצירה וכלים שישמשו את תלמידי הגן או בתי הספר בצעדיהם הראשונים ביצירה אינם חייבים להיות יוקרתיים. גם מספריים, סלוטייפ ועזרי יצירה פשוטים ניתן לרכוש במחירים נמוכים.


הצטרפו למועדון הלקוחות שלנו

וקבלו עדכונים על המוצרים החדשים באתר