שירות לקוחות: 09-7411593
משלוחיםלכל הארץ
קניהמאובטחת

ציוד לאומנות למתחילים - במה כדאי לכם להשקיע לפני הכל?

אומנות היא עיסוק מתגמל מאוד: יצירה ממלאת אותנו באנרגיות מבורכות, מאפשרת לנו להביא לידי ביטוי את מי שאנחנו ואת מה שאנחנו מאמינים בו ובנוסף היא מספקת לנו גם תוצרים משובחים שמאפשרים לנו ליהנות מאסתטיקה רבה יותר בחיינו. 
מי שעוסק או עוסקת מזה שנים רבות באומנות כבר יודעים, לפחות במרבית המקרים, איזה ציוד לאומנות כדאי לקנות, וכדי שגם אלה שעושים את צעדיהם הראשונים בתחום ורק מתחילים ליהנות יוכלו להצטייד במכחולים המתאימים ביותר, בבדי הציור האיכותיים ביותר, בצבעים המרשימים ביותר ובשאר פריטים נחוצים, מוגש לכם המדריך הבא. 

איך לבחור מכחולים?

אומנות היא כמובן אינסופית, אבל אם אתם רוצים לצייר להנאתכם כדאי לכם להשקיע לפני הכל במכחולים, בדי ציור וצבעים. 
בחירת המכחול, או ליתר דיוק המכחולים שכן לכל סוג ציור מתאים סוג מכחול אחר, מבוססת על מה שתרצו לצייר. כך למשל כדי לצייר דשא, פרווה או שיער אתם זקוקים למכחול מניפה, אם אתם מתעתדים לצייר בצבעי שמן אתם זקוקים למכחול שמיועד לצבעים אלה, סוג אחר של מכחול הוא מכחול שטוח סינתטי ובו נעשה שימוש לטובת ציור פרטים עדינים ומדויקים, ועוד סוג של מכחול שמתאים למטרה זו הוא מכחול ליינר. להצללות צפופות מתאים מכחול שטוח זוויתי, 


פרמטרים נוספים עבור מכחולים הם הגודל והאורך של הידית. הגודל מסומן במספר, וכשכל שהוא קטן יותר כך המכחול קטן יותר, ולגבי אורך הידית בדרך כלל לציורי שמן מומלץ לעבוד עם מכחולים בעלי ידיות ארוכות ולציורי מים עם מכחולים בעלי ידיות קצרות. ידיות ארוכות מתאימות גם לציור על קנבס עומד, שכן בדרך כלל במקרים אלה עומדים רחוק יחסית מהכן. בכל מקרה כדאי גם לקחת בחשבון את נוחות העבודה שלכם ואת המרחק האידיאלי מבחינתכם ביניכם לבין בד הציור (כך שהעיניים יוכלו לראות בנוחות ובמדויק את הציור תוך כדי עבודה עליו). 
בחירה נוספת היא בין מכחול משיער טבעי למכחול משיער סינתטי, כשבשנים האחרונות ההעדפה היא למכחולים הסינתטיים, בזכות זרימת הצבע המיטבית אל הבד. בכל מקרה כדאי לזכור שבשלב ראשון, אם אתם עדיין לא בטוחים שתתמידו בתחביב משמח זה, כדאי לא לרכוש יותר מדי מכחולים, אבל מצד שני כן כדאי לרכוש מספר מכחולים כדי ליצור ציורים איכותיים באמת. 

מה חשוב לדעת על בדי ציור?

עוד קטגוריה חשובה במסגרת קניית ציוד לאומנות למתחילים היא בדי ציור. 
האופציות העיקריות בקטגוריה זו הן בד קנבס ובד פשתן. שניהם בדים איכותיים - בתנאי כמובן שרוכשים אותם בחנות לציוד אומנות מקצועית שמקפידה לספק מוצרים משובחים - וכמובן שישנו מנעד בחירה רחב מאוד מבחינת ממדי בדי הציור, כולל בדים גדולים במיוחד בהזמנה אישית. 
עוד אופציה היא לבחור גלילי בד קנבס, כלומר כאלה שלא נמתחו על מסגרת עץ. בכל מקרה אם אתם רוצים לצייר ציורים בצבעי שמן, מומלץ לצפות את הבד בג'סו (חומר לציפוי הבד לציור כדי שהתוצאה תהיה מושלמת, גם אותו ניתן למצוא בחנות לציוד אומנות) או כמובן לרכוש מלכתחילה בד ציור מצופה בחומר זה. 

כל סוגי הצבעים

אחרי שבחרתם מכחול ובד ציור, ובעצם עוד לפני הבחירות האלה, כדאי כמובן להצטייד בצבעים. האופציות העיקריות הן צבעי מים, צבעי אקריליק וצבעי שמן - למי שרק מתחיל לעסוק באומנות בדרך כלל קל יותר לצייר עם צבעי האקריליק, אם כי מצד שני צבעי שמן מקנים יוקרה רבה יותר לכל יצירה. ציורים בצבעי שמן גם מחזיקים מעמד זמן רב יותר, וניתן ליצור איתם יצירות בעלות מבע עז. לעומת זאת ציורים בצבעי אקריליק מתייבשים מהר מאוד ומוכנים להצגה או לתלייה תוך זמן קצר, וכמו כן קל יותר לבצע בהם תיקונים (יתרון חשוב לציירים מתחילים). 
עוד יתרון של האקריליק הוא המחיר הנוח יותר שלהם, ואם אתם רוצים לצמצם את ההשקעה הכספית בשלב הראשון זוהי האופציה המומלצת עבורכם. 


הצטרפו למועדון הלקוחות שלנו

וקבלו עדכונים על המוצרים החדשים באתר