שירות לקוחות: 09-7411593
משלוחיםלכל הארץ
קניהמאובטחת

קבלות עוסק פטור מחיר

חשבונית מס קבלה עוסק פטור - יש חיה כזו?

 

החוק שלנו בישראל מכתיב הוצאת קבלה בכל תקבול שנכנס לקופת העסק, וזה, ללא הבדל בין העוסקים המורשים לבין העוסקים הפטורים. אולם, בעוד מתן קבלה בכל ביצוע רכישה קבוע בחוק, החוק איננו מחייב את הוצאת חשבונית המס בכל ביצוע של רכישה כזו. הוצאת חשבוניות המס נדרשת רק בגין עסקאות שמבוצעות מול חברות רשומות או מול עוסקים מורשים. עוסקים פטורים מסתפקים בהוצאת חשבונית עסקה (או "דרישת תשלום", בשמה השני). על כן, חשבונית מס קבלה עוסק פטור או חשבונית קבלה עוסק פטור אינן נכללות במסגרת המסמכים החשבונאיים שעל עוסק פטור להדפיס ולהפיק ללקוחותיו. חשבוניות העסקה (המכונות גם דרישות תשלום), בניגוד לחשבוניות המס - קבלה או לחשבוניות המס בלבד, אינן נחשבות למסמכים חשבונאיים, אם כי, הפקתן של חשבוניות העסקה בטרם קבלת התקבולים בגינן, מחייבת רישום מספרן על קבלה של עוסק פטור התואמת אשר מופקת בהמשך, עם קבלת התשלום. כתוצאה מכך, עבור עוסק פטור, קבלות וחשבוניות עסקה (המשמשות גם לצורך דרישת תשלום) הן המסמכים הנדרשים, ואין לו צורך בהדפסת חשבונית מס קבלה עוסק פטור מיוחדת ונוספת. 

ליצירת קשר

קבלות עוסק פטור - מחיר והוצאות

במרבית המקרים, כאשר קיים צורך לצמצם עלויות בשל תקציב מצומצם (בעיה המוכרת לכל עסק קטן / עסק ביתי או פרילנסר), קבלות של עוסק פטור תספקנה כדי למלא את דרישת החוק הנוגעת למסמכים החשבונאיים הנדרשים מעוסק פטור, על מנת לעמוד בדרישות החוק. מסמך אופציונאלי נוסף, הנלווה אל קבלות עוסק פטור, כאמור, הוא חשבונית העסקה / דרישת התשלום.

איזה פרטים צריכה להכיל קבלה עוסק פטור?

ריכזנו עבורכם מספר עובדות חשובות על קבלות עוסק פטור:

  • למרות שעוסקים פטורים אינם חייבים בהדפסתם של פנקסי קבלות ייחודיים לעסקם והם רשאים לעשות שימוש בפנקסי הקבלות הקנויים הסטנדרטיים, ברור למדי כי פנקס קבלות מעוצב ומודפס באופן ייחודי עבורכם יוצר רושם רציני יותר.
  • קבלות בפנקס קבלות חייבות לשאת מספור רציף ולכל אחת מהן חייב להיות לפחות עותק אחד (עדיף שני עותקים), שחובה לשמור בצורה מסודרת.
  • שם העסק שלכם על הקבלה חייב להיות תואם במדויק לשם העסק בצורתו שבתעודת העוסק בזמן פתיחת תיק המע"מ.
  • בזמן מילוי הקבלה יש להקפיד למלא את מס' העוסק, שם המשלם, פרטי התקבול ומהותו, תאריך הוצאתה של הקבלה וחתימה או חתימה וחותמת.
  • הוצאת דרישת תשלום / חשבונית עסקה טרם קבלה בפועל של תשלום מצריכה את רישום מס' חשבונית העסקה על הקבלה המתאימה לה.

 

עוסקים פטורים,

איבדתם את הידיים והרגליים בסבך המסמכים הנדרשים לכם?

אנחנו, אנשי חברת לייזר מכוני העתקות בע"מ, נעזור לכם לעשות סדר בבלגן!


הצטרפו למועדון הלקוחות שלנו

וקבלו עדכונים על המוצרים החדשים באתר