שירות לקוחות: 09-7411593
משלוחיםלכל הארץ
קניהמאובטחת

שוק שירותי הלמינציה צפוי להגיע לנפח של 12.3 מיליארד דולר בארבע השנים הקרובות

הצמיחה הכלכלית המואצת במדינות רבות באסיה היא אחת המגמות הבולטות יותר בעולם במאה ה-21. בסין למשל שיעור הצמיחה השנתי בעשור האחרון לא ירד מ-6% והיו גם שנים שבהן התרחבה הכלכלה של המדינה הגדולה ביותר בעולם ב-12% ואף ב-14%, וגם ב-4 המדינות שנקראות "הנמרים של אסיה", כלומר דרום קוריאה, סינגפור, טאיוואן והונג קונג, גדל התוצר הלאומי בקצב מרשים. אחת ההשפעות של מגמה מובהקת זו היא גידול משמעותי גם בשוק הלמינציה (בעולם כולו) - על-פי תחזית עדכנית צפוי שוק זה להגיע לנפח של 12.3 מיליארד דולר ב-2021. 

הגורמים להתרחבות שוק שירותי הלמינציה


גורם משמעותי אחד להתרחבות המתמשכת והניכרת של שוק הלמינציה העולמי הוא הגידול בביקוש לאריזות גמישות. גם בשוק הרכב ישנו צורך ההולך וגובר בשירותי למינציה, וכמובן שיש לכך השפעה בלתי מבוטלת על שוק הלמינציה. 

מבט מקרוב אל שוק האריזות שנשענות על למינציה מגלה שבעיקר זקוקה לכך תעשיית המזון והמשקאות. כאמור גם במסגרת שוק הרכב ישנו צורך בשירותי למינציה, בין השאר עבור הדשבורדים, הפנלים בדלתות, ייצור המושבים ועוד. 

עוד זקוקה ללמינציה תעשיית המטוסים, אשר משתמשת בלמינציה לייצור צינורות אוויר וסרטים משקפי אור (רפלקטיביים), וכן התעשיות שמייצרות ציוד רפואי, תרופות ותחבושות - ובאופן טבעי גם בתחומים אלה הביקוש לשירותי למינציה נמצא במגמת עלייה משמעותית. 

הסוגים השונים של הלמינציה


את כל השימושים המסחריים הנ"ל ניתן לחלק ל-3 קבוצות בהתאם לסוג הלמינציה: מבוססת על מים, מבוסס על ממיס ו-solvent-less (כלומר עם כמות מופחתת של ממיס). בפרט נפוץ הסוג השני, שנקרא Solvent-base, ואשר מייצר אריזות בעלות נראות טובה וביצועים משופרים מבחינה כימית. 

באילו מדינות גדל הביקוש?


המגמות הנ"ל והביקוש המתרחב לשירותי למינציה מאפיינים את מדינות האיחוד האירופי, בעיקר לנוכח הדינמיות בתעשיות של המדינות המפותחות במערב אירופה. במקביל מסתמנת מגמה של זינוק בהשקעות שונות במדינות מזרח אירופה, שממשיכות להשתחרר מכבלי הקומוניזם ולפתח עוד ועוד תחומים, וגם בהן גדל הצורך באריזות גמישות ועל כן בלמינציה, וכאמור גם במדינות ACAP (אסיה הפסיפית ויפן) נרשמת מגמה דומה. 

קצב הצמיחה השנתי הצפוי - נתון שנקרא CAGR (ראשי תיבות של Compound Annual Growth Rate) - בשוק הלמינציה העולמי עומד נכון להיום על כמעט 6.5% בשנה, לאורך 4 השנים הקרובות. מדובר בקצב צמיחה גבוה למדי, שכאמור יביא את נפח השוק הכולל לסכום של 12.3 מיליארד דולר בשנת 2021. 

החלוקה של השווקים השונים מבחינה גיאוגרפית היא לאמריקה (הצפונית והדרומית גם יחד), אסיה והאוקיינוס השקט, אירופה ושאר העולם. באסיה הפסיפית (אזור שכאמור נקרא APAC) ה-CAGR הצפוי הוא קצת יותר מ-7% ב-4 השנים הקרובות, בעיקר בשל הגידול בהיקפי הבנייה במדינות אלה וכן צמיחת תעשיית הרכב בדרום מזרח אסיה. 

אפיינים נוספים של השוק


החברות הבולטות בתחום הן Bostik, שלאחרונה נרכשה ע"י אחת השחקניות הגדולות האחרות בשוק הלמינציה, Arkema, וכן Ashland Inc ו-Henkel AG&COmpany. כל החברות הגדולות משקיעות משאבים רבים בחדשנות, בין השאר על-מנת ליצור למינציות ידידותיות יותר לסביבה. בהקשר זה כדאי לציין 

עוד חשוב להדגיש שלמינציות מהסוג של Solvent Base עלולות לפלוט חומרים מסוכנים שבמגע עם חמצן מזיקים לשכבת האוזון. על-מנת לצמצם את פליטת חומרים אלה, שנקראים VOC, שהרי כולנו מודעים לצורך הדחוף להגן על כדור הארץ ולשמור על הסביבה באופן כללי, מתוכנן מעבר ללמינציות מבוססות מים, כך שהעלייה ברמת החיים וההתפתחות הכלכלית לא יבואו על חשבון כדור הארץ ובעצם על חשבון העתיד שלנו ושל ילדינו. 


הצטרפו למועדון הלקוחות שלנו

וקבלו עדכונים על המוצרים החדשים באתר